Як вирощувати дерева бонсай з насіння

| пʼятниця, 25 січня 2013 р.

Вирощування бонсай з насіння являє собою самий тривалий за часом спосіб формування бонсай. Длятого щоб отримати з насіння приблизно схожі на бонсай рослини, потрібно від 12 до 15 років. Такий вік має більшість рослин, що продаються в садівничих центрах і розплідниках. Для чого ж потрібен такий тривалий шлях? Є деякі види дерев, у яких оптимальної форми можна добітьсятолько в тому випадку, якщо почати формувати рослину з найперших днів егожізні. Це відноситься, наприклад, до вязам, з яких планується сформіроватьбонсай в строго вертикальному стилі.





У таких рослин необхідно вже в перший годвирезать частина коренів і регулювати ростмолоденькіх стволиков за допомогою обрізки. Приблизно через 20 років вже буде явнозаметно, що ці рослини сформовані Нара стадії свого розвитку. Це можноопределіть в першу чергу по основаніюкорней. Всі виступаючі на поверхностіпочви коріння розходяться від стовбура в відезвезди, а самі стовбури прекрасної форми.Прі погляді на підставу гілок впадає в очі їх гармонійний розподіл. Пропорція висоти стовбура до висотекрони утворює врівноважене просторове співвідношення.

Всі ці переваги дає вирощування рослин ізсемян. У одне дворічних сіянців хвойнихдеревьев можна дуже сильно ізгібатьстволікі, надаючи їм будь-яку сложнуюформу. В усіх хвойних дерев з шорсткою корою накладена на дулики і гілки дріт повинна вростати в деревину на глибину товщини кори. Завдяки цьому вигнутий і нерівний стовбур додатково отримує ефект зарубцьовуються ран, які у молодих растенійбистро заростають. Дворічні деревця сосни чорної, приміром, можна дуже сильно зігнути взимку, що можливо тільки ссеянцамі. Накладеної дроті дозволяють врости в кору і видаляють тільки спустя13 року, не побоюючись при цьому, що рослина буде пошкоджено.

Пізніше дріт можна накласти знову, щоб опятьполучіть ефект рубцювання ран.Когда рослина підросте до такої міри, що в наступні 45 років буде готове для демонстрації в якості бонсай, ні в якому разі не можна допускати вростання дроту в стовбур. Оскільки з віком стовбур рослин наростає в толщінугораздо повільніше, рани від вросла в корупроволокі заростають значно гірше і знадобиться  не один десяток років, чтобипоследніе сліди від дроту стали незаметными.

 

Самостоятельный збір насіння дерев-дуже захоплююче і повне несподіванок заняття. Під час прогулянок у парку ілів лісі можна постійно знаходити все нові нове насіння дерев і кустарніков.Однако це зовсім не означає, що все насіння підходять для вирощування бонсай. Дерева з великими листками, такі як пла тани або каштан, в останню чергу можна рекомендувати для формування бонсай. Правда, незважаючи на це, знаходяться окремі любителі і таких дерев.

Еслісемена бонсай зібрані восени, їх можносразу посіяти в насінні ящики або контейнери для бонсай. При цьому необходімопрінімать до уваги наступне: Є насіння, яким для прорастаніянеобходім холод (промороження). Етосемена з твердою оболонкою, такі як насіння вишні, терну, глоду, ліщини, ялівцю

. Насіння цих дерев висівають в плоский контейнер з влажнимпеском і зверху також засипають шаром піску. Потім контейнер накривають плівкою, щоб посіви не пересихали. Після етогоемкость з висіяним насінням виносятна вулицю в притінене від прямих сонячних променів місце і залишають там на всюзіму, щоб під дією морозів тверда оболонка насіння треснула.Весной з'являються перші всходи.Обично проростають не все насіння. У етомслучае такі насіння не викидають, апитаются отримати від них сходи на наступний рік. Можна також проводити штучне промороження насіння в морозильнику холодільніка.Семена бонсай з м'якою оболонкою можна частково висівати вже восени, сразу після збору. Насіння сосни гірської збирають у серпні і відразу ж висівають. Вони проростають через 34 тижні. Контейнер з з'являться сходи прикопують взащіщенном від негоди місці, чтобинежние сіянці не загинули взимку від пересушування почви.Семена більшості виростають Влес Німеччини кленів також прорастаютв рік їх збору.

Для цього поступають таким чином: Насіння розсипають в плоский контейнерс вологим піском, після чого обприскують водою з розпилювача. Потім на семенакладут газету, щоб вони залишалися вологими і щоб через газету проходило трохи світла, оскільки насінню кленів дляпрорастанія необхідне світло. Якщо зімамягкая, то перші сходи з'являються ужезімой. Через рік, наступної весни, коли насіння трохи задерев'яныють, їх можна обережно  розсадити в маленькі горщики протягом літа провести формоутворювальну обрізку.

0 коментарі: